Bilthovense student derde op World Solar Challange
Het Brunel Solar Team met Bilthovenaar Jesse Negenman is derde geworden in de strijd om de wereldtitel zonneracen in Australië. Het team zag op de voorlaatste dag de teams van de Universiteit Twente en Innoptus België uit het zicht verdwijnen.
Een lekke band kostte de Delftse studenten kostbare minuten en het leek er zelfs even op dat ook de derde plek in het wereldkampioenschap hierdoor niet meer haalbaar was. Maar Jesse wist met zijn teamgenoten de gevolgen beperkt te houden en is het gelukt hun podiumplek te behouden.
Volgens Jesse lukte het niet om zonneauto Nuna 12 harder te laten rijden. 'We moeten dan ook eerlijk tegen onszelf zijn en toegeven dat de Belgen en Twentenaren gewoon een betere auto hebben gebouwd.' Het team gaat in Delft onderzoeken waarom Nuna12 de twee koplopers niet kon bijhouden.
(foto: Hans-Peter van Velthoven)