Dames SCHC verliezen finale na shoot-outs

Het is Dames 1 van SCHC maandag niet gelukt voor het eerst in de clubgeschiedenis de landstitel te veroveren. De Bilthovense dames verloren de tweede finalewedstrijd tegen Amsterdam na shoot-outs.

De Bilthovense hockeysters hadden de eerste finale wedstrijd in Amstelveen gelijk gespeeld met 2-2. SCHC wist daarbij twee keer terug te komen van achterstand. In de finale kwam SCHC snel op voorsprong. Laurien Leuring liet de Amsterdamse keepster met een backhandschot kansloos. Nog in het eerste kwart van de wedstrijd kwamen de Amsterdamse dames terug en in het derde kwart namen de gasten brutaal de voorsprong. Vlak voor tijd scoorde Pien Dicke de gelijkmaker.

Shoot-outs moesten de beslissing forceren. Daarbij hielden de dames van Amsterdam hun zenuwen het best in bedwang en werden kampioen van Nederland.

(foto: burgemeester Potters als aandachtig toeschouwer)


advertentie